Kolejny dzień pobytu rozpoczął się od pysznego śniadania, po którym w ruch wprawili nas wolontariusze Manuel-Jesus oraz Abdullah. Dziś uczestnicy zaczęli od zabawy Sharks- Rekiny, która bardzo im się spodobała. Następna gra językowo- ruchowa polegała na zapisywaniu angielskich słów zaczynających się na wszystkie litery alfabetu, wymyśleniu historii z ich użyciem oraz przedstawieniu jej innym uczniom. Nasze dzieciaki wykazały się niezwykłą kreatywnością! Korzystając z pięknej pogody kolejne zajęcia odbyły się na świeżym powietrzu. Tym razem uczestnicy poznali zabawę- Cow i świetnie się przy niej bawili. Po pysznej zupie pomidorowej oraz pierogach na naszych uczniów czekało nie lada wyzwanie- przygotowanie Mission Impossible. Każda grupa przygotowała inne zadanie: parodię wolontariuszy, walentynkowy pokaz mody, ślub znanych osób, parodię polskiego Masterchefa, występ muzyczny oraz parodię dnia w szkole. Zdjęcia w pełni pokazują ich kreatywność i to jak świetnie się przy tym bawili. Po kolacji odbyła się ,,Ceremonia Zamknięcia”, czyli wręczenie certyfikatów dla uczestników Euroweek z Powidza. Były to chwile podziękowań oraz wzruszeń, gdyż czas spędzony razem bardzo dobrze wpłynął na wszystkich. Następnie chętni uczniowie udali się do pobliskiego Kościoła, by tam posypać głowę popiołem, a reszta uczestników miała ostatnie spotkanie z wolontariuszami. Na koniec z krótką wizytą wpadła również siostra Wojtka:) Przed nami ostatnia noc w Długopolu Dolnym…miejmy nadzieję, że spokojna.