Dzień Ziemi to idea troski o niebieską planetę, która łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących.  Święto to jest wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi i domagać się zmiany postępowania w celu jej ochrony. W Szkole Podstawowej w Powidzu uczniowie przygotowali i zaprezentowali pomysły działań, które pomogą otaczającej przyrodzie.

Chcielibyśmy zachęcić Was do celebrowania tego święta ale w nieco inny sposób. Do tego, żebyście wyszli ze szkoły, wyszli z domu i poszli do Przyrody, do lasu, na łąkę, do parku, nad jezioro albo chociaż na poszukiwanie przyrody w zasięgu wzroku. Żebyście poświęcili czas na bycie z Przyrodą, na refleksję, jak ona jest dla nas ważna, ale i jak jest fascynująca, piękna, ciekawa.

Szkolne koło LOP