Uczniowie klasy 5 realizowali w II półroczu swój pierwszy projekt z języka niemieckiego, pod tytułem „Ich hab’ Dich lieb. Meine Lieblingssachen”. Podczas kilkutygodniowej pracy grupa przygotowywała się do wyrażania swoich upodobań. Poznawała nazwy zwierząt, kolorów, owoców, warzyw, produktów spożywczych, czy napojów. Wypowiadała się też na temat swoich ulubionych filmów, książek, czy muzyki. Uczniowie z różnych szkół i krajów nagrali filmiki, dzięki którym mogli się lepiej poznać oraz porozumiewali się ze sobą na Padlecie, na którym mogli dowiedzieć się, co lubią ich rówieśnicy i komentować swoje wypowiedzi. Ważnym elementem projektu było poznawanie gier dydaktycznych i łączenie nauki języka z zabawą i przyjemnością oraz rozwijanie kreatywności nastolatków. Uczniowie wykonali lapbooki według własnych pomysłów oraz chmury wyrazów w nowo poznanym narzędziu wordart. Miło było patrzeć, jak grupa robi postępy, rozwija swoje umiejętności wykorzystania technologii informacyjno – komunikacyjnej oraz pokonuje bariery i lęki przed mówieniem w nowo poznanym języku. Na zakończenie projektu wszyscy uczestnicy zagrali wspólnie w grę Kahoot, podsumowującą to, czego się nauczyli. Na drugim stopniu podium stanął nasz reprezentant Marian Piotrowski, który udzielił 100% poprawnych odpowiedzi. Za zaangażowanie i aktywny udział w realizacji projektu uczniowie klasy 5 nagrodzeni zostali dyplomami z logo projektu Deutsch Plus, podpisanymi przez Panią Karin Ende, dyrektora działu językowego Goethe Institut w Warszawie. Projekt był realizowany również jako projekt eTwinning, dlatego wszystkie zadania zamieszczane były na międzynarodowej platformie Twinspace, na której na bieżąco dzieliliśmy się efektami swojej pracy.