Cały rok zajęć Plastyki był bardzo zróżnicowany i ciekawy. Uczniowie wykonywali prace plastyczne przy wykorzystaniu wielu materiałów i technik. Oprócz zajęć świątecznych zorganizowanych z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy powstawały rzeźby wykonywane z modeliny, masy solnej czy folii aluminiowej. W ciągu roku poznawaliśmy takie techniki jak frotaż, decoupage, tworzyliśmy plastelinowe ZOO, witraże, projektowaliśmy modę, rysowaliśmy swój portret i kopię obrazów. Zainteresowaniem uczniów cieszyły się również obrazy które powstawały przy wykorzystaniu słomek, malowanie na płytach CD, projektowanie murali, zaproszeń czy plakatów. Na zajęciach Plastyki powstawały prace przestrzenne: wiosenne łąki, obrazy z wykorzystaniem suszu i żywych kwiatów. Nie zabrakło zabawy w teatr, tworzenia kolaży czy zajęć plenerowych z wykorzystaniem kredy w trakcie których powstawały pocztówki, czy pozdrowienia. Uczniowie tworzyli żywe obrazy naszej pięknej natury. Zajęcia były ciekawe i cieszyły się zainteresowaniem uczniów.