Izabela Stasiak z klasy 7 oraz Iga Grad z klasy 6 zostały laureatkami ogólnopolskiego konkursu z języka niemieckiego zorganizowanego przez Goethe Institut „Redakteur*innen gesucht”. Zadaniem konkursowym było wykonanie jednego z zadań w języku niemieckim o tematyce związanej ze sportem i zdrowym odżywianiem. Artykuły laureatów znalazły się w gazetce dla uczących się języka niemieckiego „Lesegenuss mit Plus”, dostępnej na stronie organizatora. Celem konkursu było zachęcanie do rozwijania umiejętności językowych poprzez łączenie ich z własną pasją i zainteresowaniami, rozwijanie pisania kreatywnego oraz promocja nauczania języka niemieckiego.

Laureatki otrzymały dyplomy podpisane przez koordynatora projektu Pana Maximiliana Weißa z Goethe Institut oraz upominki przygotowane przez organizatora i nauczyciela języka niemieckiego. Tytuły laureatów otrzymało 30 uczniów z Polski.

Dyplom i podziękowanie za udział w konkursie oraz upominek otrzymała też Lena Pietrowicz z klasy 6.

Dziękujemy wszystkim uczestniczkom za zaangażowanie i udział w konkursie.