Dnia 21 marca 2024 roku uczennice klasy VII: Nela Majchrzak, Anastacia Jankowska i Maria Drzewi uczestniczyły w XII Konkursie Recytatorskim Dwa Języki. Polegał on na recytacji wybranego wiersza w języku angielskim i polskim. Nela zdobyła I miejsce recytując wiersz Zbigniewa Jabłońskiego „Rozmyślanie wsteczne”, a Anastacia II miejsce za interpretację wiersza Anny Świerszczyńskiej „Taka sama w środku”, Maria recytował wiersz Zbigniewa Jabłońskiego „Prośba”.

Konkurs został zorganizowany przez ZSP w Witkowie. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności recytatorskich, pogłębianie wiedzy o literaturze anglojęzycznej, zainteresowanie uczniów poezją obcojęzyczną, zachęcanie do prezentacji swoich umiejętności recytatorskich przed publicznością oraz promocja i pomoc dzieciom utalentowanym językowo i artystycznie. Z pewnością wszystkie zamierzenia zostały osiągnięte. Dziękujemy pani Danucie Kubów i pani Dorocie Wareńczak za przygotowanie uczennic do konkursu, a panu Hubertowi Jankowskiemu za zorganizowanie transportu do Witkowa i w drodze powrotnej.

Dziewczynom gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.