21 marca 2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Marcowa pogoda lubi płatać figle, więc postanowiliśmy sprawić, aby ten dzień był wyjątkowy, przywołał wiosenne promyki słońca i tym samym wprowadził wszystkich w radosny nastrój.

Zadaniem każdej z klas w tym dniu było zaprezentowanie znanej bajki. Było muzycznie, tanecznie i kolorowo. Jak zwykle uczniowie, jak i ich rodzice, którzy zawsze dzielnie wspierają swoje dzieci w poszukiwaniu strojów i rekwizytów, stanęli na wysokości zadania.

Klasy wcieliły się w bohaterów następujących bajek:

– Smerfy- klasa 1

– Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków- klasa 2

– Akademia Pana Kleksa- klasa 3

– Kopciuszek- klasa 4

– Myszka Miki- klasa 5

– Shrek- klasa 6

-Czerwony Kapturek- klasa 7

– Flinstonowie- klasa 8

Ponadto każda klasa przygotowała okrzyk na powitanie Wiosny. Mamy nadzieję, że Wiosna nie przejdzie obok naszych próśb obojętnie i w końcu zawita do nas na dobre.

Ostatnim punktem obchodów Pierwszego Dnia Wiosny było zaprezentowanie najmniejszej Marzanny. Prezentowane Marzanny były precyzyjnie dopracowane przez naszych uczniów.

Nasze szkolne obchody powitania Wiosny uświetnił występ ucznia klasy VIII Kacpra Zielińskiego, który na scenie zaśpiewał napisana przez siebie piosenkę pt. Szkoła. Piosenka Kacpra jest już bardzo znana, więc uczniowie śpiewali razem z nim. Występ zaliczamy do bardzo udanych, a Kacprowi życzymy dalszych sukcesów w świecie muzyki.

Pierwszy Dzień Wiosny to również Dzień Samorządności, więc nasi starsi koledzy wcielili się w rolę nauczycieli i prowadzili zajęcia zarówno w klasach młodszych, jaki i w przedszkolu. Sami przyznali, że nie było łatwo…

Dziękujemy za wspólna zabawę i czekamy na Wiosnę…