Szkoła w ramach projektu Samorządu Województwa Wielkopolskiego  „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020” otrzymała między innymi tablety i  zestawy do programowania Scottie Go! i Be Creo.

Scottie Go! to innowacyjna gra do nauki programowania. Bohaterem gry jest sympatyczny kosmita Scottie, którego pojazd w wyniku awarii spada na ziemię. Należy pomóc Scottiemu zdobyć części zamienne do pojazdu kosmicznego, programując jego ruchy przy pomocy specjalnych klocków. Uczniowie grając w Scottiego nie tylko się uczyli, ale też bardzo dobrze bawili.  Na pewno do gry wrócimy na lekcjach informatyki.

Drugim zestawem otrzymanym w projekcie był BE CREO.  To modułowy zestaw do nauki podstaw programowania, elektroniki, mechatroniki i elementów robotyki składający się z  rozbudowanej aplikacji w formule kursu i modułów elektronicznych, których działanie można zaprogramować. Aplikacja pozwala na tworzenie programów z wykorzystaniem bloczków oraz tekstowo w trzech trybach pracy: trybie kursu, wyzwań (projekty edukacyjne) i pracy dowolnej. Podczas  pracy projektowej uczniowie zapoznali się z zestawami i aplikacją, a następnie próbowali swoich sił w trybie kursu. Praca z BE Creo stanowiła dla uczniów wielkie wyzwanie, trzeba było się natrudzić, aby przejść poszczególne zadania z kursu.