Dzisiaj obchodzony jest Światowy Dzień bez Tytoniu pod hasłem „Uprawiaj żywność, nie tytoń”.

Państwa członkowskie Światowej Organizacji Zdrowia ustanowiły Światowy Dzień bez Tytoniu w 1987 roku, aby zwrócić uwagę świata na epidemię palenia tytoniu oraz możliwość uniknięcia zgonów i chorób, które ona powoduje.

Co roku obchody tego święta mają na celu informowanie opinii publicznej o niebezpieczeństwach związanych z używaniem tytoniu, praktykach biznesowych firm tytoniowych, działaniach WHO w walce z epidemią tytoniową oraz o tym, co ludzie na całym świecie mogą zrobić, aby domagać się prawa do zdrowia i życia swojego oraz przyszłych pokoleń.

W 2023 roku obchody koncentrują się wokół konsekwencji uprawy tytoniu dla zdrowia rolników, planety i wszystkich ludzi oraz kryzysu żywnościowego.

Uczniowie naszej szkoły wysłuchali dzisiaj audycji pod hasłem „Uprawiaj żywność, nie tytoń”. Mogli również zapoznać się z materiałami informacyjnymi zamieszczonymi na wystawie okolicznościowej znajdującej się na korytarzu szkolnym oraz obejrzeć prace plastyczne uczniów klasy piątej, wykonane na Konkurs „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”