A już na pewno nie w Powidzu!
Czy to możliwe, że uczniowie klas III i IV nie mogli doczekać się pójścia do szkoły? Czy to prawda, że ochoczo pędzili na zajęcia?
Wydaje się to nie do pomyślenia? A jednak… To prawda.
41 śmiałków wzięło udział w nocnych zajęciach!
Uczniowie przybyli do szkoły 28 października o godzinie 17.00 , oddali telefony rodzicom, niektórzy przesłali buziaka i przekroczyli próg szkoły wyposażeni nie w tornistry a karimaty, śpiwory, pidżamy i ciepłe kapcie. Podekscytowani czekali na pierwszą niespodziankę, już po chwili witaliśmy gości specjalnych, mianowicie odwiedzili nas amerykańscy żołnierze, którzy przebrani w różne stroje przygotowali specjalnie ozdobioną karetkę i samochód wojskowy oraz słodkie niespodzianki. Po krótkim przedstawieniu się uczniów w języku angielskim, gospodarze oraz goście wspólnie zatańczyli „belgijkę i makarenę”. Żołnierze zobaczyli przygotowane miejsca noclegowe w szkole i nie mogli uwierzyć, że to prawda.
Następnie przyszedł czas na kolację, wcześniej zamówione pyszności z „Restauracji Nad Jeziorem” konsumowaliśmy na szkolnym korytarzu. Nagle zgasły światła….
Na szczęście przygotowani uczniowie włączyli latarki i mogliśmy zwiedzić szkołę w zupełnie nowej, nocnej odsłonie. Zwieńczeniem atrakcji był film oglądany już w pidżamach na dużym ekranie.
Po filmie nastąpiła cisza nocna.
Pierwsze pogaduchy słychać było już przed godziną 6.00, niektórzy o tej godzinie próbowali grać w karty…
Pobudka o godzinie 7.00 dla niektórych wydawała się być zbyt wcześnie.
Czy można polubić szkołę i odnaleźć tu swoje miejsce? Czy szkołę możemy traktować jak drugi dom? Z pewnością tak. Pokazała to atmosfera, jaka panowała podczas tego spotkania, pełna zabawy, akceptacji, życzliwości, a domowy klimat oddawał swobodny strój sportowy, nocne spacery po szkolnych korytarzach w kapciach i piżamach, wspólny posiłek, gry i zabawy w gronie kolegów i koleżanek. Szkoła okazała się nie tylko miejscem nauki, ale także zabawy i rozrywki lepszej od telefonu komórkowego, czy komputera. Taka noc w szkole, to doskonała okazja do lepszego poznania się i integracji!