28 grudnia 2022 roku odbył się XXV Rajd Szlakiem Kompanii Powidzkiej 1918r.

W tym roku uczestnicy byli podzieleni na 3 grupy. Pierwsza miała do przejścia 16 km ( Powidz – Ostrowo – Szydłówiec – Anastazewo), druga grupa w której szli nasi uczniowie miała do przejścia 11 km ( Powidz – Ostrowo – Anastazewo) i ostatnia, trzecia grupa miała do przejścia 10 km.

Uczestnicy rajdu zostali po drodze ugoszczeni w Świetlicy Wiejskiej w Ostrowie, a na mecie w świetlicy w Anastazewie czekała grochówka i słodkości.

Na mecie rajdu czekali na uczestników pan Jacek Bartkowiak – Starosta Powiatu Słupeckiego, pan Czesław Dykszak – wicestarosta oraz pan Robert Gaweł – Wielkopolski Kurator Oświaty. Podczas zakończenia imprezy pan Jakub Gwit – Wójt Gminy Powidz podziękował „weteranom” Rajdu za zaangażowanie i uczestnictwo. Również szczególne podziękowania zostały skierowane do pomysłodawcy przedsięwzięcia, czyli do pana Sławomira Skudzawskiego

Zdjęcia: Andrzej Penkert