20 grudnia na ulicach naszej miejscowości spotkać można było orszak kolędników, który tradycyjnie ruszył w drogę, aby głosić radosną nowinę i składać życzenia świąteczne w imieniu społeczności szkolnej. W gronie przebierańców znalazły się diabły, aniołek, król, pastuszek, baba, śmierć i chłopiec z turoniem. Kolędnicy z klasy 6 odwiedzili urząd gminy, bibliotekę, gminny ośrodek pomocy, dom kultury, aptekę, ośrodek zdrowia, pocztę, plebanię oraz restaurację „Jabłona”. Nie zapomnieli również o młodszych koleżankach i kolegach oraz włodarzach naszej szkoły. We wszystkich miejscach zostali miło i serdecznie przyjęci a w podziękowaniu za odwiedziny obdarowani zostali słodkościami i poczęstowani pysznym ciastem. Cała grupa bardzo dobrze się przy tym bawiła a dzięki ich zaangażowaniu tradycja kolędowania będzie ciągle żywa….