W dniu 24.11.23r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. W tym dniu dzieci przszły do przedszkola w towarzystwie swoich ulubionych pluszaków. Pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka. Sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości. Uspokajają, gdy maluch czuje się smutny. Pomagają zasnąć i niekiedy towarzyszą w pierwszych dniach w przedszkolu. Nawet najstarsi nie pamiętają czasów bez starego, poczciwego misia. Maskotka ma już prawie 120 lat i wychowały się na niej całe pokolenia. Powstanie tego pluszaka wiąże się z niezwykłą historią. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Theodor Roosvelt wybrał się na polowanie, gdzie postrzelono małego niedźwiadka. Maluch został uwolniony, co zwróciło uwagę waszyngtońskiej prasy, która stworzyła komiks ilustrujący całe wydarzenie. Niedługo potem jeden z czytelników zainspirowany historią zrobił zabawkę – pluszowego misia, którego nazwał na cześć prezydenta imieniem „Teddy Bear”. Święto Pluszowego Misia jest dniem, o którym dzieci pamiętają każdego roku bawiąc się doskonale. Zapraszamy do galerii.