Grudzień to miesiąc pełen niespodzianek i wydarzeń, które mają wyjątkowy czar i magiczną moc. Mikołajki i Święta Bożego Narodzenia to zatem magiczny czas spędzany w gronie najbliższych, to również czas pełen cudownego nastroju i pozytywnych emocji.

Grudniowy kalendarz stanowił inspirację dla twórczości wychowanków naszej świetlicy. W tym przedświątecznym okresie uczniowie uczestniczyli w różnorodnych zajęciach tematycznie związanych ze świętami. Podczas zajęć świetlicowych poznały świąteczne tradycje i zwyczaje w Polsce i na świecie. Rozwiązywali zadania, które przyniósł kalendarz adwentowy. W radosnym nastroju, przy dźwiękach kolęd uczniowie tworzyli świąteczne ozdoby. Powstały skrzaty, bombki, łańcuchy, świąteczne obrazki i inne prace plastyczne, którymi została udekorowana świetlica. Nie zabrakło pisania listu do Świętego Mikołaja, ubierania świetlicowej choinki, zajęć czytelniczych o tematyce świątecznej i warsztatów tworzenia stroików. W tym roku również podopieczni świetlicy wraz z wychowawcami zaangażowali się w Świąteczny Jarmark poprzez przygotowanie przepięknych stroików, choinek, kubeczków i kartek.

Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzymy radosnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wielu sukcesów i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym 2023 Roku.

Wychowawcy Świetlicy