Przygotowywanie kalendarzy adwentowych to jeden ze zwyczajów, który przywędrował do nas z Niemiec. Dlatego Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu ogłosił konkurs na wykonanie „Najpiękniejszego kalendarza adwentowego z elementami języka niemieckiego”. Wyzwania tego podjęli się również nasi uczniowie i przygotowali piękne, oryginalne prace z 24 kieszonkami, okienkami, karnecikami, bombkami lub woreczkami. W każdym z nich kryły się oprócz słodkich niespodzianek zadania związane z tradycjami bożonarodzeniowymi i przygotowaniami do świąt w języku niemieckim, przepisy na tradycyjne wypieki lub słownictwo bożonarodzeniowe, oczywiście po niemiecku. Wszystkie prace były piękne i ciekawe a Jury podczas ich oceny kierowało się oryginalnością pomysłu, aspektem językowym i wkładem pracy własnej.

Laureatkami konkursu zostały:

Iga Grad, klasa 5 – I miejsce

Dominika Grylewicz, klasa 6 – II miejsce

Julia Kędzierska, klasa 7 – wyróżnienie

Drobne upominki za kreatywność i udział w konkursie otrzymali również: Kacper Łukowski, Maria Drzewi, Nadia Rurek, Anelia Kapczyńska.

Gratulujemy.