W projekcie uczniowskim „Powidz – moje miejsce na ziemi” uczniowie konstruowali roboty z zestawami Lego Education Spike Prime. Najpierw młodzi projektanci dyskutowali na temat różnych zestawów klocków Lego i konstruowania z nich ruchomych robotów. Wyobraźnie pobudziła  prezentacja filmów przedstawiających roboty skonstruowane za pomocą klocków Lego. Następnie uczniowie  pracując w dwóch  grupach samodzielne zapoznali się z zestawami Lego Education Spike Prime. Oglądali elementy, które znajdowały się  w pudełkach, segregowali, wkładali  do odpowiednich przegródek, zgodnie z opisem podanym w zestawie. Kolejnym krokiem było zainstalowanie  aplikacji na tablecie lub laptopie, zapoznanie się z nią i wykonywanie ćwiczeń z pomocą aplikacji Lego Education Spike Prime. Ostatnim etapem pracy z zestawami Lego było konstruowanie robotów  na podstawie podanych   schematów i oprogramowania ich przy użyciu aplikacji, modyfikowanie, usprawnianie  i dodawanie nowych funkcji. Uczniowie przygotowali w zespołach roboty- Synoptyk , wskaźnik wiatru i samochody.