Dzień Świętego Patryka obchodzimy w naszej szkole od wielu lat. Każdy uczeń zapewne wie kim był Święty Patryk i na pewno nie myli go z irlandzkim skrzatem Leprechaunem. W tym roku celebrowanie Dnia Świętego Patryka (17 marzec) przypadło na 19 marca 2024 r. W tym dniu wielu uczniów naszej szkoły tradycyjnie przyszło do szkoły w zielonych ubraniach, a niektórzy z nich również posiadali zielone gadżety. Ponadto odbyły się lekcje kulturowe mające na celu zapoznanie uczniów z jednym z krajów anglojęzycznych jakim jest Irlandia.

Naszą szkołę odwiedzili żołnierze amerykańscy, którzy z zaciekawieniem obejrzeli prezentację o Irlandii przygotowaną przez ucznia klasy VIII, wspólnie z młodzieżą naszej szkoły wzięli udział w dwóch quizach Kahoot (quiz wiedzy o Dniu Świętego Patryka oraz quiz wiedzy o Polsce) oraz mieli okazję podziwiać rolę aktorską uczniów klasy V, którzy zaprezentowali wszystkie symbole Zielonej Wyspy, Świętego Patryka, Leprechauna, irlandzki taniec oraz zieloną paradę. Po prezentacjach przyszedł czas na Soap Workshop, czyli warsztaty mydełkowe pod czujnym okiem pani Doroty Wareńczak. Ostatnim punktem programu były konwersacje, czyli doskonała okazja do szlifowania komunikacji w języku angielskim. Po intensywnym 'speakingu’ wszyscy spróbowali przepysznych zielonych słodkości przygotowanych przez rodziców.

W przedszkolu również odbyły się lekcje kulturowe, a dzieci świetnie się na nich bawiły. Zawitały również do szkoły, aby podziwiać prace konkursowe ich starszych kolegów i koleżanek.

Dzisiejszy dzień obfitował w wiele atrakcji i z pewnością pozostanie w naszej pamięci na długo, a tymczasem z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu na symbol Dnia Świętego Patryka, które zostaną ogłoszone w czwartek…

Nauczyciele języka angielskiego