Miesiąc grudzień to okres oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. 12 grudnia 2023 roku mieliśmy przyjemność spędzić ten czas  z gośćmi.  Wraz z amerykańskimi żołnierzami wykonywaliśmy ozdoby choinkowe, dekorowaliśmy choinkę, śpiewaliśmy kolędy oraz przeprowadziliśmy liczne rozmowy oraz pogadanki na temat tradycji i obyczajów bożonarodzeniowych w Polsce i w Stanach Zjednoczonych. Była także okazja do sprawdzenia wiedzy na temat Polski,  Powidza, naszej szkoły oraz obyczajów świątecznych panujących w różnych krajach. Dominika i Alicja z klasy 7 uświetniły ten czas odśpiewaniem świątecznych piosenek. Uczniowie przygotowali także drobne upominki dla żołnierzy, którzy w tym roku Boże Narodzenie będą spędzać z dala od swoich najbliższych. Spędzone razem chwile z pewnością uczyniły ten przedświąteczny czas weselszym.