Dnia 13.06.2023 r. uczniowie klasy III, IV oraz V wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Łodzi.

Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzania Experymentarium. To ośrodek typu Discovery Center, w którym nauka nie ma tajemnic. Dzięki interaktywnemu charakterowi wystawy rozwikłaliśmy nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia nauki. A to wszystko przy ogromnej dawce zabawy! Następnie udaliśmy się do Muzeum Fabryki- nowoczesnego multimedialnego muzeum prezentującego burzliwe dzieje Izraela Poznańskiego- twórcy największego przedsiębiorstwa włókienniczego w Łodzi. Ponadto uczestniczyliśmy tam w warsztatach włókienniczych ,,Jak powstaje tkanina?” oraz ,,Kuferek Poznańskiego”. Kolejnym punktem naszej wyprawy był spacer po łódzkiej Manufakturze oraz obowiązkowe zdjęcie przed Pałacem Poznańskiego. Mieliśmy także chwilę na posiłek regeneracyjny na terenie Manufaktury, po którym pełni sił udaliśmy się do ZOO. Byliśmy zachwyceni różnorodnością gatunków, jakie mieliśmy szansę zobaczyć, jednak największe wrażenie zrobiło na nas Orientarium.- najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo Wschodniej.

Niestety to, co dobre szybko się kończy…

Uwielbiamy podróżować i mamy już na oku kolejne interesujące polskie miasto:)