W ramach projektu „Celujemy w przyszłość”, który realizowany jest przez KS Libero we współpracy z Urzędem Gminy naszą szkołę odwiedził specjalny gość. W miniony piątek uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się z p. Weroniką Nowakowską, trzykrotną olimpijką (Vancouver, Soczi, Pjongczang) oraz medalistką Mistrzostw Świata w biathlonie.
Uczniowie dowiedzieli się na czym polega ta dyscyplina sportowa . Nasza Olimpijka zaprezentowała także sprzęt, który jest używany podczas zawodów. Wskazała także jak wygląda droga do sukcesu sportowca, ale nie tylko. Prelegentka wskazała jak ważna jest systematyczna praca, wytrwałość, determinacja i pasja. Podkreśliła również, że sukces nie przychodzi natychmiast, ale trzeba na niego ciężko pracować i nie warto się poddawać.

Na zakończenie spotkania każdy chętny mógł otrzymać zdjęcie z autografem Mistrzyni. Dostaliśmy także koszulkę startową z jej podpisem.

Na co dzień Weronika Nowakowska pracuje jako prezenter, komentator sportowy, a także jako coach.