22 marca br. zostaliśmy zaproszeni do Niechanowa, aby uczestniczyć w niecodziennej lekcji, pt. „O! Matmo!”. Uczniowie klas: czwartej, piątej i szóstej mogli zobaczyć, dotknąć i doświadczyć jak działa matematyka w różnych dziedzinach życia.
Interaktywna wystawa Centrum Nauki Kopernik stworzona została z różnego rodzaju eksponatów. Podzielone zostały  na trzy grupy tematyczne: matematyka stosowana, podstawy matematyki i matematyka rekreacyjna. Uczniowie mogli m.in. zbudować łuk rzymski i wypróbować jego wytrzymałość, zmierzyć się z zagadkami logicznymi, układankami itp.

W sali znajdowały się:

 1. Zbuduj łuk
 2. Odbijanki
 3. Łamigłówki
 4. Idealna asymetria
 5. Sortowanie
 6. Matematyczny dywan
 7. Szyfr Cezara
 8. Sferostożki
 9. Świetlne iluzje
 10. Wstęga Möbius
 11. Mapa i globus
 12. Sznurkografy
 13. Ukryty obraz
 14. Obrotowe twarze
 15. Teatrzyk cieni
 16. Piękne krzywe
 17. Rodzina trójkątów
 18. Parkietaże
 19. Szacowanie
 20. Spacer z funkcją
 21. Wilk, koza i kapusta
 22. Zakręcone figury

Informacje ze strony CNK.

Wszyscy udzniowie z zaciekawieniem uczestniczyli w zajęciach, a 45 minut lekcji minęło błyskawicznie.
W czasie kiedy jedna grupa uczestniczyła w wystawie druga była oprowadzana po szkole w Niechanowie przez p. Andrzeja Penkerta oraz p. dyr. Renatę Włodarczyk.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie!

Poniżej zamieszczamy zdjęcia