Podczas przebywania w świetlicy szkolnej nasi uczniowie rozwijają swoje zainteresowania oraz kształtują swoją wytrwałość w pokonywaniu trudności i przeszkód. Różnorodne zajęcia organizowane w świetlicy rozwijają samodzielne myślenie uczniów i uczą współdziałania w grupie. Świetlica ma na celu integrację zespołu świetlicowego, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań i zdolności. Wyrabia samodzielność oraz umiejętność pożytecznego i aktywnego spędzania czasu wolnego. W pierwszym półroczu roku szkolnego w naszej świetlicy realizowano szereg zajęć takich jak: Dzień Kropki, zajęcia na świeżym powietrzu, wyjścia na plac zabaw. Dużym zainteresowaniem cieszyły się tradycyjnie zajęcia plastyczne o tematyce jesiennej oraz zimowej. Świetlica brała udział w przygotowaniach wystawy plastycznej z okazji dnia „Otwarta Szkoła- Historyczne Spotkanie Absolwentów”. Organizowano Dzień Wesołej Dyni, a pod okiem Pani Marzeny Kuczmaszewskiej zorganizowano warsztaty pieczenia Rogali Marcińskich podczas których uczniowie najmłodszych klas mieli okazję poznać historię rogala i własnoręcznie przygotować wymarzonego rogalika. W świetlicy nie zabrakło Dnia Krzyżówek i Rebusów, Dnia Pluszowego Misia w którym to dzieci przynosiły ukochanego pluszaka, wykonywały prace plastyczne, a wszyscy zaangażowani w zabawę otrzymali medale i dyplomy. Okres świąteczny był jak co roku intensywnym czasem przygotowań ozdób świątecznych, pięknie ustrojona choinka w ręcznie wykonane ozdoby gościła w świetlicy do Nowego Roku. Podopieczni świetlicy czynnie zaangażowani byli w przygotowanie Mikołajkowego Kiermaszu Świątecznego, wykonywali kartki świąteczne dla podopiecznych GOPS. Pierwsze półrocze było dla nas czasem pełnych rozmaitych zajęć w trakcie których świetliczaki nie nudziły się wcale:-)