Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległości, po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię.
    11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.
     W dniu 10 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Społeczność szkolna po raz szósty włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Uroczystość więc rozpoczęła się od odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie klasy VIII zaprezentowali inscenizację pt.: „Nasza Niepodległa”  w której odtworzyli walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa nie tylko na polach bitew, ale i w codziennych zmaganiach o zachowanie tożsamości narodowej oraz w powszednim trwaniu polskich rodzin.

Po występie p. dyrektor serdecznie podziękowała p. Dorocie Kaźmierskiej i p. Magdalenie Lauer za przygotowanie przedstawienia.