W nocy z 25 na 26 marca 2022 r. odbyła się VI edycja nocowania w szkole „Pokochaj szkołę”. O tym jak wygląda szkoła nocą mieli okazję przekonać się uczniowie klas VII, VIII a oraz VIII b pod czujnym okiem p. Sławomira Skudzawskiego, p. Elżbiety Skudzawskiej, p. Danuty Kubów oraz p. Anny Nowaczyk.

Po przywitaniu i rozpakowaniu udaliśmy się do Przybrodzina, aby odwiedzić Miodosytnię Imbiorowicz. Nasz absolwent z przyjemnością pokazał czym się zajmuje, co jest jego życiową pasją. Uczniowie słuchali z zaciekawieniem p. Michała Imbiorowicza i jego żony. Padło również mnóstwo pytań oraz wyczerpujących odpowiedzi. Do szkoły wróciliśmy pieszo, spacerując wieczorową porą po powidzkiej promenadzie. Około godziny 21:00 zjedliśmy kolację, którą wcześniej zamówiliśmy. Było pysznie!
Nie zabrakło również integracji. Na korytarzu szkolnym uczniowie grali w rozmaite gry planszowe i nie tylko. Wszyscy położyli się bardzo późno, ale zasnąć i tak nie było łatwo. Nocne rozmowy trwały do wczesnych godzin porannych. Dla uczniów klas VIII była to ostatnia noc w murach powidzkiej szkoły, która zapewne zostanie w ich pamięci na długo. Kolejna edycja „Pokochaj szkołę” już w przyszłym roku szkolnym!