W sobotę, 11 czerwca Nadia Brzezińska oraz Iga Grad, laureatki Konkursu Pięknego Czytania w Języku Niemieckim „Lesen gehen…” uczestniczyły w podsumowaniu konkursu w Collegium Novum, na wydziale neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dziewczyny odebrały gratulacje oraz dyplomy z rąk prezes poznańskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego Agnieszki Wedman oraz Marii Kopeć, pomysłodawczyni projektu. W etapie wojewódzkim wzięło udział 122 uczniów, maksymalnie dwóch z jednej szkoły. Dlatego jest nam niezmiernie miło, że obydwie laureatki etapu szkolnego osiągnęły tak wysokie wyniki w etapie wojewódzkim. Iga Grad zajęła I miejsce w kategorii uczniów klas 4-6 a Nadia Brzezińska wyróżnienie w kategorii uczniów klas 7-8. Podczas spotkania na uniwersytecie laureaci jeszcze raz zaprezentowali swoje interpretacje wierszy w języku niemieckim, zapoznali się z ofertą biblioteki oraz wzięli udział w warsztatach językowo – poetyckich przygotowanych przez Profesor UAM, dr. hab. Małgorzatę Bielicką i jej studentów. Tegoroczna edycja była X jubileuszową edycją konkursu a cały projekt odbywa się we współpracy z niemieckimi poetami i pisarzami oraz jest częścią międzynarodowego projektu InterLese, którego celem jest przybliżenie uczniom tekstów poetyckich oraz kształtowanie wrażliwości poprzez spotkania z poezją.