Dnia 14 czerwca, w godzinach popołudniowych, odbyło się spotkanie integracyjne uczniów klasy III z rodzicami i wychowawcą w Nadleśnictwie Dolina. Miało na celu integrowanie grupy po trzech latach wspólnej nauki. Sprzyjająca pogoda zapewniła idealne warunki do spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Centralnym punktem spotkania było ognisko, przy którym wszyscy zebrani mogli piec kiełbaski i wymieniać się wspomnieniami. Była to doskonała okazja do rozmów i wspólnego świętowania zakończenia pierwszego etapu edukacji.

Podczas spotkania nie zabrakło również zabaw rekreacyjno-sportowych. Każda z tych aktywności dostarczyła mnóstwo radości i śmiechu zarówno uczestnikom, jak i obserwującym rodzicom.

Jednym z najbardziej ekscytujących punktów programu były podchody. Dzieci, miały za zadanie odnaleźć ukryte wskazówki i rozwiązać zagadki. Ta gra terenowa była świetnym ćwiczeniem zarówno dla ciała, jak i umysłu, rozwijając umiejętność współpracy i logicznego myślenia.

Spotkanie to było nie tylko okazją do pożegnania wychowawcy, ale również do podsumowania trzech lat wspólnej nauki i zabawy, zacieśnienia więzi między uczniami, rodzicami a wychowawcą oraz do radosnego zakończenia roku szkolnego.

Kolejną atrakcją dla uczniów klasy 3 była piesza wycieczka, która odbyła się 17 czerwca. Trasa prowadziła powidzką promenadą do miejscowości Przybrodzin.

Po dotarciu na miejsce, dzieci miały okazję uczestniczyć w różnorodnych zabawach ruchowych na plaży. Plażowa sceneria oraz ciepły, słoneczny dzień sprzyjały aktywnościom na świeżym powietrzu i sprawiły, że wszyscy uczestnicy byli pełni energii i uśmiechu.

Zwieńczeniem wycieczki była wizyta w pizzerii, gdzie uczniowie mogli delektować się smaczną pizzą. Był to moment na regenerację sił po intensywnych zabawach oraz okazja do dalszej integracji w nieco bardziej swobodnej atmosferze. Dzieci cieszyły się nie tylko pysznym jedzeniem, ale także możliwością spędzenia czasu w gronie kolegów i koleżanek.

Obydwa wydarzenia były doskonałą okazją do integracji uczniów, rodziców i wychowawcy. Zarówno spotkanie w nadleśnictwie Dolina, jak i piesza wycieczka do Przybrodzina przyczyniły się do wzmocnienia więzi między uczestnikami oraz dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń. Pożegnanie integracyjne uczniów klasy 3 było pełne radości, zabawy i wspólnego spędzania czasu, co na pewno pozostanie w pamięci wszystkich uczestników na długo.