Dnia 12 czerwca 2024 roku odbyła się wycieczka do Łodzi, w której uczestniczyli uczniowie klasy II, III oraz kilka osób z klasy I. Wyjazd miał miejsce o godzinie 7:00 rano spod szkoły.

Pierwszym punktem programu było odwiedzenie łódzkiego zoo, a szczególnie jego nowej atrakcji – Orientarium. Dzieci miały okazję zwiedzać podwodny świat z rafą koralową oraz poznawać faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej. Orientarium zachwyciło wszystkich swoją różnorodnością oraz nowoczesnymi ekspozycjami, które umożliwiły bliskie spotkania z egzotycznymi zwierzętami.

Po wizycie w zoo wycieczkowicze udali się do Manufaktury, gdzie czekała na nich wyprawa do świata nauki. Najpierw zwiedzali Eksperymentarium, interaktywne centrum nauki, gdzie mogli samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i rozwiązywać zagadki Einsteina. Dzieci były zachwycone możliwością eksperymentowania i odkrywania zasad rządzących światem przyrody i techniki.

Obiad był w McDonald’s na terenie Manufaktury. Dzieci miały okazję odpocząć i zjeść posiłek, co dodało im energii do dalszego zwiedzania.

Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Fabryki, gdzie uczniowie wzięli udział w lekcji
pt. „Tkanina i co dalej”. Zajęcia były bardzo interesujące i pozwoliły dzieciom lepiej zrozumieć, jak wyglądały procesy produkcji tkanin oraz codzienne życie pracowników fabryk w XIX i XX wieku. Interaktywne wystawy i ciekawe opowieści przewodnika wzbogaciły ich wiedzę o historii przemysłowej Łodzi.

Po pełnym wrażeń dniu, około godziny 16:45, wyruszyli w drogę powrotną. Wszyscy uczestnicy byli zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z wycieczki. Dzieci miały okazję nie tylko zobaczyć wiele ciekawych miejsc, ale także nauczyć się wielu nowych rzeczy w sposób atrakcyjny i angażujący.

Wycieczka była niezwykle udana i na długo pozostanie w pamięci uczniów.