W dniu 10.06.2024 r.  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Powidzu zorganizował niezwykłe wydarzenie sportowe – Bieg Kusocińskiego, które odbyło się z okazji Roku Polskich Olimpijczyków. Bieg upamiętniał słynnego polskiego lekkoatletę – biegacza, Janusza Kusocińskiego, który był dwudziestoczterokrotnym rekordzistą Polski oraz dwukrotnym rekordzistą świata. Te imponujące osiągnięcia sprawiają, że „Kusy” do dziś jest symbolem sportowych sukcesów Polski międzywojennej.

Wydarzenie rozpoczęły biegi dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów ZSP Powidz, które cieszyły się ogromną frekwencją. Młodzi uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz upominki. Klasyfikacja przedstawia się następująco:

Dzieci 3/4 letnie

I miejsce: Marcel Adamczyk

II miejsce: Bruno Szymański

III miejsce: Rozalia Szypuła

Dzieci 5/6 letnie

I miejsce: Helena Nawrocka

II miejsce: Mieszko Holewski

III miejsce: Eryk Matelski

Chłopcy 1/2 klasa

I miejsce: Daniil Hilov

II miejsce: Maksymilian Szypuła

III miejsce: Jan Siemianowski

Dziewczyny 1/2 klasa

I miejsce: Oliwia Morzyńska

II miejsce: Pola Szczepańska

III miejsce: Zofia Kaźmierska

Chłopcy 3/4 klasa

I miejsce: Stanisław Nawrocki

II miejsce: Konrad Marysiak

III miejsce: Krzysztof Szymański

Dziewczyny 3/4 klasa

I miejsce: Marta Wełnic

II miejsce: Aniela Szypuła

III miejsce: Gabriela Krenc

Chłopcy 5/6 klasa

I miejsce: Oskar Wełnic

II miejsce: Bartosz Walczak

Następnie odbył się bieg główny, który przyciągnął wielu miłośników biegania. Warunkiem uczestniczenia w biegu był związek uczestnika z Powidzem. Dystans do pokonania wynosił prawie 4 km. Przed biegiem pani Agnieszka Kownacka rozgrzała wszystkich uczestników energiczną zumbą, wprowadzając ich w doskonały nastrój.

Wszyscy uczestnicy z sukcesem pokonali trasę, a zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

Kobiety:

I miejsce: Elwira Lange

II miejsce: Magdalena Kulińska

III miejsce: Agnieszka Kurkowska

Mężczyźni:

I miejsce: Anton Dobroskok

II miejsce: Dariusz Morzyński

III miejsce: Filip Maćkowiak

Najszybszy uczeń ZSP Powidz:

Anton Dobroskok

Najszybsza uczennica ZSP Powidz:

Andżelika Wareńczak

Rodzina:

Państwo Marysiakowie

Najstarsza uczestniczka:

Elżbieta Nawrocka

Najstarszy uczestnik:

Michał Nawrocki

Najliczniejszy zakład pracy:

ZSP Powidz

W biegu wzięli również udział ważni goście: Jakub Gwit- Wójt Gminy Powidz, Anna Wierzbicka- dyrektor ZSP Powidz, Sławomir Skudzawski- wicedyrektor ZSP Powidz oraz Robert Czechorowski- dyrektor Domu Kultury w Powidzu. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal.

Po zakończonym biegu odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców oraz losowanie cennych nagród, których sponsorami byli [nazwy sponsorów], za co serdecznie dziękujemy. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni udali się na konsumpcję przepysznych kiełbasek oraz domowego bigosu.

Był to niezapomniany czas spędzony w aktywny sposób. Mamy nadzieję, że Bieg Kusocińskiego stanie się cykliczną imprezą i spotkamy się w Powidzu za rok.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom: BAR KOTWICA, POSIR Powidz, Restauracja Jabłona, EverB Szkoła Windsurfingu, Maritówka, Bank Spółdzielczy w Witkowie, Baza-R, Pizzeria u Jankesa, Ośrodek Wczasowy Magnolia Przybrodzin, Wypożyczalnia Eco Rent 33, p. Marta Morzyńska, p. Sylwia Szypuła oraz anonimowym darczyńcom. Dziękujemy takżę za wsparcie organizacji: Wójtowi Gminy Powidz, Dyrektorowi Domu Kultury, p. Dariuszowi Morzyńskiemu, p. Łukaszowi Jarząbek, Ochotniczej Straży Pożarnej w Powidzu, prcownikom UG w Powidzu oraz wszystkim zaangażowanym nauczycielom ZSP.

Ze sportowym pozdrowieniem,

Organizatorzy!

Zapraszamy do obszernej fotorelacji.