24 maja uczniowie klasy V mieli wyjątkową okazję odwiedzić Szkółkę Leśną Dolina, gdzie pan leśniczy Damian Wolny opowiedział nam szczegółowo o procesie uprawy sadzonek drzew w szkółkach leśnych. Dowiedzieliśmy się, jak młode drzewka, od nasionka do samodzielnej formy, przygotowywane są do życia na otwartej przestrzeni leśnej.

W trakcie wizyty, pan Wolny wyjaśnił nam, jak leśnicy grupują sadzonki w szkółce, zabezpieczają je przed wysychaniem, a następnie sadzą w odpowiednio przygotowanej glebie. Mieliśmy również okazję zobaczyć chłodnię, miejsce przygotowywania nawozu organicznego z cebuli oraz zbiornik wody używany do podlewania sadzonek.

Po części edukacyjnej, uczniowie spędzili czas na świeżym powietrzu, bawiąc się i integrując. Zorganizowane zostały różnorodne zabawy rekreacyjne, a dzieci miały okazję pobawić się z króliczkami, kotkiem oraz przesympatycznym pieskiem. Jedna z mam naszych uczniów, pani Paulina Wełnic, czuwała nad przygotowaniem kiełbasek na ognisku i serwowała pyszne przekąski.

Czas spędzony w Szkółce Dolina był nie tylko edukacyjny, ale także sprzyjał budowaniu więzi między uczniami. Składamy serdeczne podziękowania panu Damianowi Wolnemu i jego małżonce za ciepłe przyjęcie oraz przekazanie fachowej wiedzy. Dziękujemy również pani Paulinie Wenic za przygotowanie pysznego jedzenia.

Z pewnością jeszcze tam wrócimy!