17 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Kompanii Powidzkiej 1918 r. odbyło się nocowanie uczniów klasy V. Uczestnikami wydarzenia byli uczniowie klasy V oraz opiekunowie: pani Anna Nowaczyk, pani Marta Zielińska i pani Aleksandra Krych. Wydarzenie obfitowało w różnorodne atrakcje, które zapewniły uczniom mnóstwo radości i niezapomniane wspomnienia.


Nocowanie rozpoczęło się od wizyty w Restauracji Jabłona, gdzie uczniowie mieli okazję poznać zasady savoir-vivre. Była to doskonała lekcja dobrego wychowania i zachowania się w restauracji, która na pewno przyda się im w przyszłości.


Po powrocie do szkoły, uczniowie wzięli udział w emocjonującej grze Escape School. Podczas gry rozwiązywali różne zagadki związane ze szkołą, co dostarczyło im nie tylko zabawy, ale również rozwijało ich zdolności logicznego myślenia i współpracy w grupie.


Kolejną atrakcją była gra Kahoot, w której uczniowie sprawdzili swoją wiedzę o szkole. Rywalizacja była zacięta, a uczniowie z entuzjazmem odpowiadali na pytania, ucząc się jednocześnie ciekawostek o swojej szkole.


Zwieńczeniem wieczoru było kino nocne. Uczniowie obejrzeli dwa filmy: „Jak zostać kotem” oraz „Akademię Pana Kleksa”. Ponadto, w czasie wolnym, mogli grać ze sobą w gry planszowe, co dodatkowo wzmacniało więzi między nimi.

Po pełnej wrażeń nocy, uczniowie rano uporządkowali klasy i zostali odebrani przez rodziców. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z nocowania i już nie mogą się doczekać kolejnej takiej okazji.

Nocowanie w szkole było nie tylko okazją do świetnej zabawy, ale również ważnym elementem integracji klasy V. Wspólne przeżycia, gry i zabawy przyczyniły się do zacieśnienia więzi między uczniami i pokazały, jak ważna jest współpraca i wzajemny szacunek w grupie. To na pewno nie była ich ostatnia noc w szkole, a takie wydarzenia będą kontynuowane, aby wspierać budowanie silnej i zgranej społeczności szkolnej.