Iga Grad, uczennica klasy 6 uczestniczyła w Warszawie w finale konkursu języka niemieckiego „Lust auf Lesen?” i uzyskała tytuł finalistki.

Wcześniej, została laureatką etapu regionalnego i jako jedna z trzech osób reprezentowała w finale rejon Wielkopolski. Jest to bardzo duży sukces, zwłaszcza, że Iga przystąpiła do testu na poziomie A2/B1, wykraczającym poza zakres egzaminu po klasie ósmej szkoły podstawowej.

Finał konkursu odbył się 11 maja w LXVII Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Nowaka Jeziorańskiego w Warszawie. Patronat honorowy nad konkursem sprawowali: Ambasada Niemiec w Warszawie, Towarzystwo Polsko-Austriackie, der Internationale Deutschlehrerinnen und Deutschlehrerverband IDV oraz Deutsch to go. Uczestnicy rozwiązywali test pisemny oraz odpowiadali na pytania komisji w części ustnej.

Gratulujemy Idze sukcesu i tak dobrego wyniku już w pierwszym roku startu w konkursie. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy w kolejnych latach.