Przez 5 tygodni kilkuset uczniów z całej Polski z ogromnym zaangażowaniem pokazywało swoją wiedzę o Niemczech i umiejętności językowe w konkursie ogłoszonym przez Goethe Institut. Młodzież przedstawiała ulubione postacie z Niemiec, śpiewała ludowe piosenki, określała cel podróży, przedstawiała w kreatywny sposób ulubione słowo, opowiadała, co ją zaskoczyło i zdziwiło u naszych zachodnich sąsiadów. Wszystko to z ogromną pasją i zaangażowaniem.

Do końca konkursu wytrwało i wszystkie zadania wykonało aż 141 uczestników, w tym Iga Grad z klasy 6 oraz Amelia Kapczyńska z klasy 8. Dlatego z przyjemnością ogłaszamy, że jedna z naszych przedstawicielek, Iga Grad otrzymała nagrodę specjalną.

Gratulujemy Idze oraz Amelii zaangażowania, kreatywności i chęci do rozwijania umiejętności językowych.

Konkurs odbywał się w ramach realizowanego w naszej szkole projektu Deutsch Plus+, dla szkół szczególnie zaangażowanych w nauczanie języka niemieckiego.