Dnia 1 maja 2024 roku rozpoczęliśmy trzecią edycję Wirtualnego Biegu Patriotycznego w ZSP Powidz, która trwała do 5 maja 2024 roku. Uczestnikami tego wyjątkowego wydarzenia byli uczniowie klas 1-3, którzy odważnie pokonywali dystans 3 kilometrów, oraz uczniowie klas 4-8, którzy zmierzyli się z trasą liczącą 5 kilometrów.

Niezwykłą cechą tego biegu było to, że uczestnicy mogli wybrać dowolną formę aktywności fizycznej do pokonania wyznaczonej trasy – czy to biegiem, spacerem, marszobiegiem czy nawet rowerem. Dzięki temu każdy mógł znaleźć sposób dostosowany do swoich preferencji i możliwości.

Celem imprezy było nie tylko rozwijanie postaw patriotycznych związanych z tożsamością kultury narodowej, ale również propagowanie zdrowego stylu życia oraz spędzania czasu z kolegami i koleżankami ze szkoły. Było to doskonałe świętowanie aktywności fizycznej i wspólnoty szkolnej.

Podczas biegu każdy uczestnik opatrzył się elementem patriotycznym, co dodatkowo podkreślało ducha patriotyzmu i jedności w naszej społeczności szkolnej. Zdjęcia z widocznymi numerkami startowymi oraz elementami patriotycznymi zostały przesłane przez wszystkich uczestników. Dodatkowo, każdy z nich przesłał zrzut ekranu prezentujący pokonany dystans, co pozwoliło nam śledzić ich postępy i zaangażowanie.

W wydarzeniu wzięło udział wielu uczniów Szkoły Podstawowej w Powidzu, nauczycieli oraz pracowników, co dowodzi ogromnego zainteresowania oraz zaangażowania społeczności szkolnej w promowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział oraz zaangażowanie w to wyjątkowe wydarzenie. Wasza determinacja i duch patriotyzmu sprawiły, że III Wirtualny Bieg Patriotyczny w ZSP Powidz był niezapomnianym przeżyciem. Gratulujemy Wam wszystkim!

Zapraszamy do obszernej fotorelacji w formie prezentacji.