W minionym tygodniu naszą placówką odwiedziła Pani Magdalena Antoniewicz, Zastępca Pełnomocnika ds. Partnerstwa Kraju Związkowego Brandenburgia na Wielkopolskę, która koordynowała akcją zbiórki książek dla Brandenburgii. Pani Magdalena odebrała zebrane przez naszą placówkę kilkadziesiąt egzemplarzy literatury dla dzieci i młodzieży. Książki trafią do bibliotek szkolnych i będą służyły brandenburskim uczniom i uczennicom, którzy uczą się języka polskiego. Akcja zorganizowana została z okazji 20-lecia współpracy pomiędzy Wielkopolską a Brandenburgią a jej partnerami byli:

  • Kuratorium Oświaty w Poznaniu,
  • Wydział Oświaty Urzędu Miasta w Poznaniu,
  • Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu,
  • Zamek Trebnitz,
  • Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego oddział Poznań.

Dziękujemy wszystkim naszym uczniom i pracownikom, którzy włączyli się do zbiórki.