Święta Bożego Narodzenia to czas radości i nadziei. Dnia 22 grudnia 2023r. uczniowie klasy III pod kierunkiem wychowawczyni Renaty Lange zaprezentowali przedstawienie bożonarodzeniowe dla całej społeczności szkolnej, zaproszonych gości, nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych.

Uczniowie klasy III wierszem i piosenką wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój. Następnie przypomnieli zwyczaje i tradycje charakterystyczne dla Świąt Bożego Narodzenia: strojenie świątecznego drzewka, zapalanie świec, wkładanie siana pod obrus, pozostawianie pustego miejsca przy stole i dodatkowego nakrycia dla niespodziewanego gościa, oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę, wspólne spożywanie wieczerzy wigilijnej, dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń, śpiew kolęd, obdarowywanie prezentami oraz udział w uroczystej Pasterce, podczas której oddajemy hołd Nowonarodzonemu Zbawicielowi. Na koniec swojego wystąpienia złożyli wszystkim serdeczne życzenia. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami i muzyką, tworząc niepowtarzalny klimat radości i refleksji.

Życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne złożyła Pani Dyrektor Szkoły Anna Wierzbicka oraz zaproszeni goście.

W organizację uroczystości włączyli się również rodzice trzecioklasistów, za co serdecznie dziękujemy.

Po apelu szkolnym uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, by wspólnie spędzić czas przy wigilijnym stole.

Były życzenia, dzielenie się opłatkiem, prezenty oraz wspólne śpiewanie znanych i lubianych kolęd.