Jak co roku, w grudniu w szkole w Powidzu spotykają się uczestnicy wspólnej zabawy. Odbywają się wówczas zawody sportowo – rekreacyjne z cyklu ,,Mamo, tato baw się razem z nami”. Głównym celem imprezy jest integracja rodzinna i środowiskowa. Tegoroczne zawody były już po raz XXVII. Na starcie pojawiło się 38 drużyn, składających się z rodzica i dziecka.

Rodzice wraz z dziećmi podczas rozgrywek mieli okazję do wspólnej zabawy i wzajemnego poznania się (w zawodach wygrywała drużyna , która była najbardziej zgrana). Konkurencje sportowe, test wiedzy oraz pytania na zgodność odpowiedzi, dostarczyły niezapomnianych emocji i dużo śmiechu. 

Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja w składzie p. Anna Wierzbicka,  p. Danuta Kubów, p. Sławomir Skudzawski oraz uczennice z klasy VI pracujące w sekretariacie zawodów. Sędzią głównym był p. Radosław Czapliński.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zapewnienie poczęstunku oraz Urzędowi Gminy Powidz, a także DK w Powidzu za pomoc w zakupie nagród.

Lista laureatów:    

W kategorii klasy I – III SP

  1. Konrad Marysiak z tatą               
  2. Jan Borucki z tatą
  3. Anna Danyluk z tatą              

W kategorii klasy IV – VI 

  1. Lena Pietrowicz z tatą
  2. Wojciech Danyluk z tatą
  3. Sebastian Białka z tatą

  W kategorii klas VII -VIII

  1. Jakub Szymański z tatą
  2. Angelika Wareńczak z tatą
  3. Jakub Walczak z mamą