Dziś, 1 grudnia  przypada 35. rocznica uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Światowego Dnia AIDS.

Ważnym elementem Światowego Dnia AIDS jest szerzenie wiedzy o profilaktyce choroby. Ma on informować i edukować, a także manifestować solidarność z osobami z HIV i AIDS oraz ich bliskimi.

W naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy o HIV i AIDS. Uczniowie mogli zapoznać się z tematyką HIV/ AIDS oglądając wystawę okolicznościową na korytarzu szkolnym oraz słuchając edukacji przez szkolny radiowęzeł.

W Światowym Dniu AIDS odbyła się w Słupcy w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego XXI Powiatowa Olimpiada Wiedzy o HIV i AIDS, w której wzięli udział uczniowie klasy ósmej.

Jej celem było sprawdzenie wiedzy na temat zakażeń wirusem HIV i choroby AIDS, uświadomienie zagrożeń, promowanie odpowiedzialności za własne zdrowie i zdrowie innych oraz ukształtowanie właściwych postaw i zachowań.

Do tegorocznej XXI Powiatowej Olimpiady, po eliminacjach szkolnych, które odbyły się 24 listopada, zakwalifikowali się Borys Gendek i Mariia Chaban.

Dziękujemy laureatom etapu szkolnego Borysowi i Marii, którzy reprezentowali naszą szkołę na etapie powiatowym i życzymy jak najwyższych wyników.