27 października Goethe Institut zaprosił do Warszawy dyrektorów szkół oraz koordynatorów ogólnopolskiego projektu „Deutsch macht Plus”, dla szkół szczególnie zaangażowanych w nauczanie języka niemieckiego. Naszą szkołę reprezentowały tego dnia Dyrektor szkoły, Pani Anna Wierzbicka oraz koordynator projektu w naszej placówce, Pani Eliza Marcinkowska.

Podczas konferencji można się było zapoznać z ofertą Goethe Institut, wydawnictw oraz instytucji wspierających nauczanie języka niemieckiego, wymienić się dobrymi praktykami oraz wziąć udział w warsztatach. Sesje dla dyrektorów szkół poprowadziła Marta Młyńska – trenerka, edukatorka, coachka, wykładowczyni, twórczyni kreatywnych warsztatów i szkoleń, finalistka konkursu Nauczyciel Pomorza 2018, ambasadorka fundacji Kosmos dla dziewczynek i programów Fundacji Digital University.

Nauczyciele języka niemieckiego mogli doskonalić metody i warsztat pracy podczas sesji metodycznych w języku niemieckim. Jedno ze szkoleń poprowadziła też nasza germanistka, Pani Eliza Marcinkowska.

Podczas konferencji Goethe Institut uhonorował też nauczycieli języka niemieckiego, doceniając innowacyjność stosowanych metod i ich wpływ na proces nauczania oraz aktywizowanie uczniów podczas zajęć. Jest nam ogromnie miło, że tytuł „Nauczyciela Roku 2023” otrzymała Pani Eliza Marcinkowska. Gratulujemy.