31 października sześcioro uczniów klasy VIII- Angelika, Nadia, Julia, Maria, Kuba oraz Illia wzięło udział w Dniu Kultury Amerykańskiej oraz Meksykańskiej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Witkowie. Na corocznych warsztatach spotkaliśmy się z uczniami SP1 oraz SP2 w Witkowie oraz uczniami z Mielżyna i Gorzykowa. Reprezentacja naszej szkoły została podzielona na 3 grupy. Zadaniem pierwszej z nich było przygotowanie dyni na wzór lampionu halloweenowego. Angelika oraz Nadia poradziły sobie znakomicie. Ich dynia- sowa zajęła 2 miejsce. Wielkie brawa dla dziewczyn, gdyż konkurencja była ogromna. Kuba oraz Illia mieli nie lada wyzwanie! Chłopcy uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. Przygotowane przez nich kopytka dyniowe były przepyszne! Ostatni duet- Julia i Maria spróbowały swoich sił w warsztatach dot. meksykańskiego Święta Zmarłych- Die de Muertos. Uczennice miały okazję wykonać makijaż charakterystyczny dla tego święta. Make-up wykonały na 6+. Przez cały czas towarzyszyli nam amerykańscy żołnierze. Na koniec wszyscy uczestnicy degustowali dyniowe pyszności oraz zrobili wspólne zdjęcie. Zabawa była przednia! Serdecznie dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie, wspólnie spędzony czas oraz niezwykłą atmosferę! Do zobaczenia za rok!