25 września 2023 r. klasa IV, V oraz chętni uczniowie klasy III, VI oraz VII wraz z opiekunami zwiedzili urokliwe miasto Bydgoszcz. Swoją przygodę w jednym z głównych miast województwa kujawsko – pomorskiego uczniowie zaczęli od gry miejskiej. Dowiedzieli się, że to właśnie przez rynek w Bydgoszczy przechodzi południk wschodni 18 stopni. Kolejną atrakcją był rejs tramwajem wodnym po rzece Brdzie, gdzie uczniowie ZSP Powidz mieli okazję wziąć udział w śluzowaniu. Ponadto uczestnicy odwiedzili barkę Lemara- muzeum tradycji wodniackich i szyperskich. Barka ta niegdyś transportowała po Brdzie towary. Następnym punktem naszej wyprawy było Muzeum Mydła i Historii Brudu, w którym uczniowie dowiedzieli się mnóstwa ciekawych rzeczy oraz wzięli udział w mydełkowych warsztatach. Bydgoszcz okazała się być niezwykle interesującym miastem i z pewnością jeszcze tu wrócimy!