Dnia 29.09.2023r. uczniowie klasy 7 wraz z opiekunami: p. Anną Wierzbicką, Dorotą Wareńczak i Hubertem Jankowskim  uczestniczyli w  II Rajdzie Rowerowym Dookoła Jeziora.  Rowerzyści wyruszyli spod szkoły i udali się w kierunku Giewartowa. Po drodze zatrzymali się przy pomniku poległych w 1961 roku lotników i na cmentarzu ewangelickim w Kochowie. W Giewartowie po grach i zabawach na plaży, udali się do Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Dzięki uprzejmości tamtejszego proboszcza ks. Jacka Dziela poznali historię parafii, a także przybliżona im została postać Św. Rocha. Kolejnym punktem wycieczki był pyszny posiłek w pizzerii Projekt Szczypior. Wypoczęci i najedzeni, uczniowie ruszyli w dalszą drogę. Była to niezapomniana, pełna uśmiechu i słońca przygoda.

Wszyscy czekają na kolejny rajd, bo wiedzą, że jazda na rowerze, oprócz tego, że jest przyjemnym sposobem spędzania wolnego czasu, bardzo dobrze wpływa na nasz organizm. Niezaprzeczalnie poprawia naszą kondycję fizyczną i doskonale wpływa na koncentrację oraz szybkość uczenia się.