W piątek, 22 września 2023 r., odbył się III Rajd „Poznaj swojego nauczyciela”.

Rajd przeznaczony był dla uczniów dwóch najstarszych klas i jak w minionych latach nie brakowało chętnych do ruszenia na szlak. Siódmo- i ósmoklasistów intrygował wpis na plakacie zachęcającym do udziału: tylko dla odważnych. Trasę przygotował pan Sławomir Skudzawski – niestrudzony propagator wędrówek, podróży i aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego. Uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą na temat pedagogów ich uczących, ale również usłyszeć od nich to i owo na tematy nieporuszane na zajęciach. Dopytywali o zainteresowania, zwierzęta czy hobby.

Podczas marszu przez tereny Powidzkiego Parku Krajobrazowego doszło do całkiem nieprzypadkowego spotkania z panią Julią Ignyś. Absolwentka powidzkiej szkoły opowiedziała o swoich fascynacjach, wyprawie za ocean i urokach przyrody w Montanie, Nevadzie i Kalifornii.

Rozpoczęty w Hutce ośmiokilometrowy marsz prowadził lasami w stronę Grubego Dębu, by zakończyć się tradycyjnie gościną u pani sołtys w Świetlicy Wiejskiej w Wylatkowie. Tam też odbyły się błyskawiczny turniej wiedzy oraz smażenie kiełbasek. Humor dopisywał, co łatwo zauważyć na niemal wszystkich zdjęciach.

I znowu się okazało, że warto wyjść z domu i spędzić piątkowe popołudnie z… nauczycielami.