W przeddzień zakończenia roku szkolnego uczniowie klasy siódmej pożegnali swoje starsze koleżanki i kolegów. Uczniowie rozpoczęli od skierowania słów gratulacji ukończenia szkoły. Stwierdzili, że kończy się pewien etap życia ósmoklasistów, czeka ich jednak nowa szkoła, nowi nauczyciele i koledzy.

Siódmoklasiści wraz z wychowawczynią w dniu wiosennym i słonecznym 2023 roku zwołali nadzwyczajne posiedzenie, na którym podjęli uchwałę o następującej treści:
Uczniom klasy ósmej przyznajemy tytuły, nagrody i odznaczenia za zasługi, zarówno te znane szerszej publiczności jak i te, na które nikt do dnia dzisiejszego nie zwrócił większej uwagi.


nagroda ZŁOTE PIÓRO – Ania i Zuza

tytuł ZACZAROWANY PĘDZEL – Maja

nagroda DIAMENTOWA PIŁKA – Paweł

ZŁOTY ORDER ZASŁUGI – Fabian

Nagroda PAPUŻKI NIEROZŁĄCZKI – Alicja i Martyny

Nagroda LUSTERECZKO POWIEDZ PRZECIE – Sofia

BRYLANTOWA KŁÓDKA – Fabiola

ZŁOTA RĄCZKA – Adam

SUPER DJ-A – Jakub

PODRÓŻNIK – Lena

TAJEMNICZA DZIEWCZYNA – Ania

Po rozdaniu nagród i tytułów wszyscy obejrzeli krótki filmik, przypominający tegorocznym absolwentom czas ich pobytu w tej szkole. Dużo śmiechu wywołały zdjęcia z wczesnych lat szkolnych. 

Na zakończenie siódmoklasiści złożyli najlepsze życzenia szczęścia, radości, wytrwałości i samych pogodnych dni oraz ofiarowali drobne upominki i słodki tort.

Tradycyjnie, na zakończenie, pani Dyrektor wyprowadziła absolwentów ze szkoły przez szpaler utworzony z uczniów klas I – VII szkoły podstawowej, aby na schodach wykonać pamiątkowe zdjęcie.