Ostatnio w naszej szkole miał miejsce GMINNY KONKURS PLASTYCZNY POWIDZ WCZORAJ, DZIŚ I JUTRO”
Celem konkursu było włączenie uczniów w uroczyste obchody Dni Powidza, 780 – lecie lokacji Powidza, rozwijanie kreatywności i twórczości artystycznej uczniów, oraz promowanie i rozwijanie uzdolnień, a także posługiwanie się różnymi technikami plastycznymi.
W konkursie uczestniczyło pięcioro dzieci przedszkolnych, oraz uczniowie klas I-VIII- 49 osób. W zależności od grupy wiekowej prace wykonane zostały różnymi technikami: przedszkole 3,4 latki – kredka, 5,6 latki – farba, klasa I – wydzieranka, II – plastelina, III – węgiel, IV – stemple, V – pastele, VI – liście, VII – bibuła, VIII – kolaż. Wykonane prace zostały zakodowane i ocenione przez jury w skład którego wchodzili: p. Beata Kwitowska – Sekretarz Gminy Powidz, p. Anna Wiatr – dyrektor Biblioteki Publicznej w Powidzu, p. Aleksandra Krych – psycholog szkolny, p. Magdalena Lauer – kierownik świetlicy szkolnej, p. Robert Czechorowski – dyrektor Domu Kultury w Powidzu.

Komisja konkursowa przyznała po 3 miejsca w każdej kategorii: przedszkole, klasy I-IV oraz klasy V-VIII oraz 4 wyróżnienia.

W kategorii przedszkole:

-miejsce I otrzymała Gabriela Morzyńska z grupy 4-latków

-miejsce II Ignacy Kosiński z grupy 5-latków

-miejsce III Hanna Imbiorowicz z grupy 3-latków

W kategorii drugiej- klasy I-IV:

– miejsce I otrzymała Zuzanna Imbiorowicz z klasy I

-miejsce II Zofia Imbiorowicz z klasy IV

-miejsce III Marcin Grad z klasy II

W tej kategorii wiekowej przyznano 2 wyróżnienia:

-Marta Wełnic z klasy II

-Nikola Kępka z klasy III

W trzeciej kategorii wiekowej klasy V-VIII miejsca otrzymali:

-miejsce I Iga Grad uczennica klasy V

-miejsce II Mariusz Budkiewicz uczeń klasy V

-miejsce III przyznano Dominice Grylewicz z klasy VI

Wyróżnienia otrzymały :

-Izabela Stasiak z klasy VI

-Amelia Kapczyńska z klasy VII
Wszystkie wykonane prace będą prezentowane na wystawie podczas tegorocznych Dni Powidza.

Serdecznie dziękujemy za udział i GRATULUJEMY wszystkim zdolnym uczniom.