Nasza ubiegłoroczna absolwentka Nadia Brzezińska uczestniczyła w dniach 5-12 czerwca 2023r., wspólnie z nauczycielem języka niemieckiego w największym międzynarodowym festiwalu kulturalno – sportowym „Ruhr Games” w Duisburgu w Niemczech. Możliwość udziału w spotkaniu była wyróżnieniem za osiągane podczas nauki w naszej placówce sukcesy językowe. Przez 6 dni młodzież z 17 państw z różnych kontynentów integrowała się podczas wspólnych kulturalno-sportowych zajęć w największej szkole sportowej w Niemczech „Sportschule Wedau”. Uczniowie mieli okazję poznać i wypróbować swoich sił w najróżniejszych dyscyplinach sportowych, korzystając z całej dostępnej infrastruktury szkoły, która już pierwszego dnia zachwyciła wszystkich uczestników. Grupy brały udział w zajęciach kreatywnych, warsztatach kulinarnych i tanecznych, zwiedziły stadion w Dortmundzie lub Kolonię, którą podziwiać mogły również z wieży katedralnej oraz wysłuchały koncertów podczas Ruhr Games i wieczorów integracyjnych na terenie obozu. Nadia była podczas tych dni wyjątkową ambasadorką nie tylko naszego kraju ale również naszej gminy, opowiadając o niej i zachęcając do odwiedzin podczas wieczoru kultur. Sprawdziła się w tej roli znakomicie i mamy nadzieję, że nawiązane podczas tego tygodnia kontakty i przyjaźnie z młodzieżą z całego świata zaowocują kolejnymi wyjazdami i spotkaniami oraz promocją naszej gminy poza granicami Polski.
Wszystkich naszych uczniów zachęcamy do rozwijania umiejętności językowych i wykorzystywania okazji do poznawania świata i innych kultur, tak jak zrobiła to Nadia.

Udział w projekcie możliwy był dzięki współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz Polską Akademią Rozwoju.