We wtorek, 20 czerwca 2023 r., odbyła się finałowa rozgrywka Szkolnego Konkursu „Życie i twórczość Aleksandra Fredry”.

Celem konkursu było przybliżenie uczniom naszej szkoły postaci Aleksandra Fredry, którego rok właśnie obchodzimy. 16 marca 2023 r., podczas uroczystej inauguracji obchodów, mogliśmy poznać nieco lepiej życie autora Zemsty. Wielu zaintrygowała osobowość pełna sprzeczności, dlatego aż 28 uczennic i uczniów z klas V-VIII stanęło do rywalizacji w konkursie wiedzy o życiu i twórczości Fredry. Pierwszy etap rozegrany 7 czerwca składał się z 24 pytań. Po tym teście do rundy finałowej awansowała piątka najlepszych.

Dzień naszego finału zbiegł się dokładnie z 230. rocznicą urodzin największego polskiego komediopisarza. I właśnie dziś – w urodziny hrabiego – czworo piątoklasistów i uczennica klasy szóstej odpowiadali na trudne pytania związane z Fredrą. Komisja konkursowa, której przewodniczył pan dyrektor Sławomir Skudzawski wspierany przez polonistów – panią Sławomirę Grześkowiak oraz pana Andrzeja Penkerta, z wielkim zadowoleniem wysłuchała odpowiedzi finalistów. Nauczyciele zgodnie przyznali, że uczestnicy włożyli wiele wysiłku w przygotowanie się do rywalizacji.

Po zsumowaniu punktów z etapu pierwszego i części finałowej wyłoniono szkolnych znawców życia i dzieła Aleksandra Fredry.

Oto laureaci:

  1. Dominika Grylewicz (klasa 6)
  2. Mariusz Budkiewicz (klasa 5)
  3. Maria Foremska (klasa 5)
  4. Lena Pietrowicz (klasa 5)
  5. Iga Grad (klasa 5)

W najbliższy czwartek wręczenie nagród i dyplomów, a na jesieni wycieczka.

Wielkie brawa dla wszystkich uczestników i gratulacje dla laureatów!