W piątek 2 czerwca przedszkolaki z grupy 6 – latków oraz uczniowie klasy I i II uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, zorganizowanych przez rodziców, a przeprowadzonych przez firmę Bricks 4 Kidz. Spotkaniu przyświecało hasło UCZYMY SIĘ, BAWIMY, BUDUJEMY Z KLOCKAMI LEGO.

Zajęcia podzielone były na dwa bloki: teoretyczny i praktyczny. Trenerzy zapoznali uczniów z ciekawostkami na temat zwierząt egzotycznych, a następnie zaprezentowali model wielbłąda wykonanego z klocków LEGO, którego uczniowie musieli samodzielnie odtworzyć w oparciu o gotowe instrukcje. Grupa starsza budowała poruszający się pojazd. Do wykonania zadania uczniowie otrzymali zestawy klocków oraz tablety.

Warsztaty sprawiły dzieciom wiele radości, były przyjemną nauką poprzez zabawę, a także okazją do integracji grupy i współdziałania.