Długo wyczekiwany przez uczniów Dzień Dziecka rozpoczął się wspólną zbiórką całej społeczności szkolnej w głównym holu szkoły. Po złożonych przez panią dyrektor Annę Wierzbicką i pana wicedyrektora Sławomira Skudzawskiego życzeniach, każda klasa spędzała czas z wychowawcą. Tego dnia nie odbywały się zajęcia dydaktyczne, uczniowie cieszyli się swoim towarzystwem.

Klasy I, II oraz III udały się do Szkółki Leśnej „Powidz”, gdzie dzięki gościnności leśniczego, pana Damiana Wolnego, mogły uczestniczyć w lekcji przyrodniczej. Uczniowie dowiedzieli się, jak długo rosną drzewa, jakie prace należy wykonać, aby wyhodować sadzonki oraz co dzieje się z drzewkami, które opuszczają Szkółkę Leśną. Kolejnym punktem tego dnia był słodki piknik oraz pieczenie kiełbasek. Po napełnieniu brzuszków nadszedł czas na zabawy ruchowe, grę w piłkę oraz swawole na placu zabaw, trampolinie i sali dyskotekowej. Atrakcji było co niemiara, więc nikt nie miał czasu na nudę.

Ten dzień upłynął nam pod hasłem integracji, radości, dobrej zabawy, ale zawierał też garść pouczających ciekawostek o pracy leśnika. Dzięki życzliwości państwa Wolnych oraz pomocy rodziców dzień 1 czerwca 2023 pozostanie z pewnością na długo w pamięci naszych uczniów.