1 czerwca to dzień długo oczekiwany przez dzieci, zarówno te młodsze jak i starsze. Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się apelem i życzeniami radości, zdrowia i spełnienia marzeń przekazanymi przez panią dyrektor Annę Wierzbicką. Następnie poszczególne klasy udały się w różne miejsca przygotowane wcześniej przez nauczycieli.

Uczniowie klasy piątej, siódmej i ósmej Dzień Dziecka spędzili w gościnnej Maroszówce. Na miejscu czekały różne atrakcje nie tylko sportowe i rekreacyjne. Uczniowie mogli połączyć naukę z zabawą. Długopisy 3D pozwoliły chętnym uczniom na rozwinięcie swojej wyobraźni i kreatywności oraz ćwiczyły myślenie trójwymiarowe i sprawność manualną. Podobnie i programowanie ozobotów. Okazało się, że to świetna zabawa.

Ostatnią atrakcją tego wyjątkowego dnia było ognisko, pieczenie kiełbasek i chleba. Wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły, aby popołudniu świętować w gronie rodzinnym.