Dnia 30 maja 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach edukacyjnych i pokazach ratownictwa w ramach programu Błękitni Aktywni organizowanych przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.  

Zajęcia prowadzone były  nad Wartą przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Policję Wodną. Uczniowie poznali sprzęt wykorzystywany w akcjach ratowniczych, dowiedzieli się jak właściwie postępować podczas niebezpiecznych sytuacji nad wodą. Największą atrakcją był pokaz pracy psa policyjnego Luny. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali opowiadań o pracy zawodowej psa. Kolejna część zajęć odbyła się w Poznańskiej Palmiarni. Tam Aktywni Błękitni poszerzyli swoją wiedzę botaniczną: dowiedzieli się czym są epifity, co to jest mimetyzm, obejrzeli rośliny, których na co dzień nie spotykamy, między innymi trzcinę cukrową, 100 sagowce, bananowce, dąb korkowy, owoce drzewa kiełbasianego czy jak wygląda mimoza.

Wycieczka została sfinansowana ze środków przeznaczonych na realizację Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2023.